Zostań flipperem bez zobowiązań – recenzja House Flipper 2

Dodane dnia 29 gru 2023 w kategorii Wiadomości | 0 komentarzy

Gra House Flipper tylko na pozór jest symulacją codziennych czynności w nieco ciekawszym wydaniu. O tej niszowej produkcji polskiego studia Frozen District można by łatwo zapomnieć, gdyby nie była tak wciągająca. House Flipper zyskał wśród graczy tak dużą popularność, że doczekał się drugiej części. Jest to produkcja dla wszystkich tych, którzy mają dość strzelanek lub platformówek. Gry osadzone w świecie fantastycznym zawsze znajdą amatorów, jednak okazuje się, że rozgrywka, której celem jest remontowanie i upiększanie przestrzeni może być bardzo relaksująca.

Zostać flipperem

Twórcy House Flipper 2 podeszli do projektu ambitnie. Druga część gry nie powiela mechanizmów pierwowzoru, a wydaje się go rozwijać i wzbogacać. Sercem gry jest tryb fabularny, w którym od podstaw remontujemy i aranżujemy dostępną nam przestrzeń. Nasze projekty jako flippera stają się coraz bardziej skomplikowane i ambitne. Mechaniki odpowiedzialne za malowanie i inne prace remontowe są w drugiej części gry bardziej realistyczne, większa odpowiedzialność ciąży też na projektancie. Przestrzeń, którą tworzymy, ma być nie tylko stylowa, ale przede wszystkim funkcjonalna. Dzięki temu rozgrywka może być całkiem niezłym ćwiczeniem przed zaangażowaniem się w projekty remontowe w realnym świecie. Aranżacja, jaką zdecydujemy się stworzyć, będzie wymagała w grze coraz to nowych narzędzi, które odblokowujemy, zdobywając doświadczenie.

Gra w nowej odsłonie stawia na maksymalny realizm, dlatego może być ciekawa zarówno dla pasjonatów aranżacji wnętrz, jak i specjalistów z tej branży. Układanie płytek czy podłączenie elektroniki to w świecie House Flipper 2 równie trudne zadanie, jak w realnym świecie. Warto pamiętać, że przez to każda rozgrywka wymaga cierpliwości i zaangażowania. Dzięki temu w efekcie otrzymujemy unikalny projekt, który powstał zgodnie z normami bezpieczeństwa.

Szerszy kontekst gry

House Flipper 2 może wydawać się niezbyt wymagającą rozrywką, jednak stawia przed graczem szereg bardzo konkretnych wyzwań. Prócz umiejętności dekoratorskich czy remontowych, uczy nas szerszego spojrzenia na nieruchomość. Różnorodne projekty, w które wciąga nas fabuła, wymagają gruntownego poznania potrzeb okolicy i realnej oceny rentowności inwestycji. Właśnie dlatego gra może być cenna dla osób, które poważnie myślą o zajęciu się zakupem, remontowaniem i sprzedawaniem nieruchomości z zyskiem.

Pracując nad różnorodnymi projektami w poszczególnych dzielnicach fikcyjnego miasta Pinnacove, trudno się nudzić.

Moduł sandboksowy, który istnieje we House Flipper 2 obok trybu fabularnego, może być ciekawy dla wszystkich osób zainteresowanych projektowaniem, budownictwem i aranżacją wnętrz. Twórcy pozostawiają do dyspozycji graczy szereg narzędzi, które pozwalają nawet na wpływanie na ukształtowanie terenu danej działki. W praktyce od podstaw możemy dzięki temu stworzyć niemal dowolny projekt bez ograniczeń czasowych czy finansowych. Dodatkowym atutem jest fakt, że popularność gry pozwala zakładać, że będzie się ona sukcesywnie rozwijać, pozwalając na coraz śmielsze plany projektowo-budowlane.

Dodaj komentarz