Jakie są ceny nieruchomości w Warszawie i podmiejskich gminach?

Dodane dnia 8 kwi 2024 w kategorii Domy i mieszkania, Grunty, Rynek nieruchomości | 0 komentarzy

Rozważając zakup nieruchomości w Warszawie, warto sięgnąć po najnowszy Raport lokalny portalu Nieruchomosci-online.pl. Szukając najkorzystniejszych cen, dobrze jest też wziąć pod uwagę gminy ościenne i porównać średnie ceny ofertowe działek budowlanych oraz domów i mieszkań z rynku wtórnego dla stolicy i jej okolic.

Ewidentnie stolica znana jest z jednych z najwyższych cen nieruchomości w kraju, dlatego też mieszkania, domy i działki w sąsiednich ościennych gminach cieszą się dużą popularnością wśród zainteresowanych. Dlatego też, poszukując jak najkorzystniejszej dla siebie oferty, warto sprawdzić i porównać, gdzie zakup nieruchomości może okazać się najbardziej opłacalny pod kątem finansowym.

W raporcie uwzględniono analizy średnich cen ofertowych z rynku wtórnego dla Warszawy i jej okolicznych gmin, m.in. takich jak: Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Lesznowola Jabłonna, Kobyłka, Legionowo, Łomianki, Michałowice, Marki, Milanówek, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Brwinów, Stare Babice, Wołomin, Ząbki, Zielonka oraz Żabia Wola.

Ceny mieszkań w Warszawie i jej okolicach

Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, iż najdroższą okazała się sama stolica, gdzie średnia cena ofertowa wyniosła 18 744 zł za mkw. Natomiast dobrą wiadomością dla kupujących jest, iż oferty w gminach ościennych okazały się znacznie niższe, bo odbiegające od stolicy nawet o kilka tys. zł.

W znajdującej się na drugim miejscu gminie Milanówek, średnia cena ofertowa lokalu z rynku wtórnego wyniosła 13 113 zł za mkw. Tuż za nią, na trzecim miejscu znalazły się mieszkania w Pruszkowie, gdzie średnia cena za mkw. wyniosła 11 911 zł.

Spośród wszystkich analizowanych gmin, tylko w Górze Kalwarii i Kobyłce średnia cena ofertowa na rynku wtórnym w marcu uplasowała się poniżej 9 tys. zł. za mkw. (8 389 zł i 8 746 zł). Warto dodać, iż w tej drugiej średni zakres cen wyniósł 6 290 – 9 980 zł za mkw.

W kolejnych dwóch gminach wciąż można było znaleźć średnią cenę ofertową poniżej 10 tys. zł za mkw. a były to Wołomin (9 265 zł) i Radzymin (9 091 zł)

Ceny domów w stolicy i okolicznych gminach

Średnie ceny ofertowe domów wolnostojących na rynku wtórnym w marcu w Warszawie i okolicach mieściły się w przedziale od 6 636 zł do 10 758 zł za mkw. Zaskakujący może być fakt, że tutaj najdroższa okazała się podwarszawska lokalizacja Konstancin-Jeziorna. Stolica uplasowała się tuż za nią na miejscu drugim z ceną 10 608 zł za mkw. Natomiast najmniej, wspomniane już 6 636 zł trzeba było zapłacić za dom w Wołominie.

Ceny działek budowlanych w Warszawie i gminach ościennych

W przypadku działek budowlanych, spośród analizowanych gmin jedynie Prażmów i Tarczyn miały średnią cenę ofertową niższą niż 200 zł za mkw. (kolejno 163 zł i 180 zł). W tym przypadku najdroższa znów okazała się Warszawa, gdzie cena wyniosła 714 zł za mkw. Tylko nieznacznie mniej, bo 703 zł, trzeba było zapłacić w gminie Michałowice. Na trzecim miejscu uplasowała się gmina Stare Babice (539 zł za mkw.), a na kolejnych Raszyn, Łomianki, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Brwinów. W pozostałych gminach ceny wynosiły poniżej 400 zł.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz