Nieruchomości luksusowe, czyli czego pragną bogaci

Dodane dnia 30 Kwi 2015 w kategorii Domy i mieszkania, Rynek nieruchomości, Wiadomości | 0 komentarzy

kupno mieszkania

Rynek nieruchomości luksusowych to dobro adresowane do możnych tego świata. A takich nie brakuje również w Polsce, gdzie ta branża zaczyna się na dobre rozwijać. Polscy milionerzy coraz chętniej inwestują w drogie nieruchomości, już nie tylko dla czerpania przyszłych zysków. Ekskluzywna nieruchomość to synonim idealnej lokalizacji, najwyższego standardu wykończenia, komfortu, nowoczesności, niebanalnego designu, prywatności i tego, co bogaci lubią najbardziej – luksusu.

Na rynku nieruchomości luksusowych można przebierać. Zamki, wille, pałace, apartamentowce – na co tylko zamożni mają ochotę. Ekskluzywne lokale typu mieszkaniowego są zazwyczaj zlokalizowane w centrach miast lub w najatrakcyjniejszych punktach miasta, np. blisko starówki. Najczęściej mają postać apartamentu czy penthouse’u, ociekającego do granic możliwości luksusem. Wszystkie apartamentowce są do siebie zbliżone pod względem designu, projektu, funkcjonalności i dostępności do różnych usług. Ekskluzywne domy powstają często pod miastem, bo w centrum nie sposób znaleźć działki, na której może powstać rezydencja o powierzchni nawet ponad 300 mkw. Mają bardziej wyszukany projekt, większe możliwości aranżacyjne wnętrz i znajdują się w dużo bardziej malowniczym położeniu. Otoczenie ekskluzywnego domu stanowi zazwyczaj piękny ogród i inne dobra, takie jak oczka wodne, korty tenisowe, basen itp.

Jak pokazują wyniki badań przytoczone przez serwis biztok.pl, bogatsi Polacy coraz chętniej wybierają lokalizacje dla swych inwestycji w pobliżu wody. Nasz kraj daje ku temu spore możliwości, bo rzek, jezior i morza jest w kraju pod dostatkiem. Najwybredniejsi pragną też własnej plaży lub minimum prywatnego zejścia do wody.

Najwięcej takiego typu lokalizacji znajdziemy na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, Pojezierzu Mazurskim oraz w dużych miastach, przez które przepływają największe rzeki, tj. Warszawa, Wrocław i Kraków. Polskie nieruchomości luksusowe przyciągają również coraz większe grono zagranicznych inwestorów, również dzięki temu, że Sotheby’s International Realty poleca zagranicznym klientom kupno naszych ekskluzywnych posiadłości.

Dodaj komentarz