Wyłoniono najlepsze innowacyjne technologie dla nieruchomości

Dodane dnia 30 lis 2022 w kategorii Wiadomości | 0 komentarzy

Grafika - nowoczesne wieżowce z nałożoną na nie matrycą z kodem zero-jedynkowym

W XXI wieku świat nowoczesnych technologii bardzo mocno przyspieszył. Z każdym rokiem nowe innowacyjne pomysły mają wpływ także na branżę nieruchomości. W drugiej połowie września w warszawskim Sheratonie rozdano nagrody w ramach PropTech Festival 2022, czyli wydarzenia będącego jednym z punktów imprezy pod nazwą Property Forum 2022. Czym jest to przedsięwzięcie? Kto i za co otrzymał wyróżnienie? O tym w poniższym artykule.

Property Forum 2022 to wydarzenie związane z branżą nieruchomości. Odbyło się w dniach 19 – 20 września w stolicy naszego kraju. Cała impreza została podzielona na kilka najważniejszych punktów, z których nas najbardziej interesuje rozdanie nagród za projekty i innowacje, które miały znaczący wpływ na rozwój technologii dla nieruchomości. Wszystko działo się pierwszego dnia w ramach PropTech Festival. Zwycięzców, których było trzech. Obdarował ich laureat pierwszej edycji konkursu, Robert Chmielewski, współtwórca ShareSpace, cyfrowej platformy pomagającej w wynajmie nieruchomości użytkowej.

Zanim podamy wygranych, wypadałoby najpierw wymienić wszystkich nominowanych. Wśród nich znaleźli się w kolejności alfabetycznej:

  • 4NatureSystem – Wertykalni, za produkcję 4Nature Smart Green, mebli z automatycznie nawadnianą roślinnością;
  • Bine, za pomysł na kosz Bine-e, który inteligentnie zarządza odpadami;
  • HotDeskPlus, za specjalnie oprogramowanie wspomagające zarządzanie miejscem pracy;
  • Novet, za Luckey, system wspomagający pracodawcę w zarządzaniu różnymi działami w miejscu pracy;
  • ParkCash, za mobilne parkomaty dla biur;
  • Przedsiębiorstwo Urządzeń Dźwigowych ZREMB, za system zarządzający windami, Martha;
  • Share.P Poland P.S.A., za kompletny system parkingowy Share.P;
  • System 3E za rozwój technologiczny w branży budowlanej;
  • Trackeo, za platformę wspierającą zarządzanie obrotami;
  • Żabka Polska, za bezobsługowe sklepy Żabka Nano.

Jak widać, lista jest długa, a konkurencja bardzo wyrównana. Oczywiście, wymienione firmy to nie wszystkie, które były brane pod uwagę przy wyborze nominacji, takich przedsiębiorstw było dużo więcej. Te jednak według organizatorów konkursu, którym była Grupa PTWP, w największym stopniu przyczyniły się do technologicznego rozwoju technologii dla nieruchomości. Wszyscy nominowani przedstawiali swoje pomysły podczas uroczystej wrześniowej gali. Oceniało ich szesnastu jurorów, spośród których były trzy panie. Ostatecznie wskazano trzech zwycięzców. Zostały nimi firmy ParkCash, Żabka Polska oraz Przedsiębiorstwo Urządzeń Dźwigowych ZREMB. Przedstawiciele tych firm otrzymali dwie nagrody. Pierwszą z nich było oficjalne zaproszenie na Europejski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się od 24 do 26 kwietnia 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Druga nagroda to możliwość wzięcia udziału w indywidualnej kampanii reklamowej w całości sponsorowanej przez branżowe media Grupy PTWP SA. Wszyscy wygrani byli usatysfakcjonowani z rozstrzygnięcia konkursu, a przeważającym w ich wypowiedziach mottem było to, że bez odwagi nie byłoby dzisiaj tylu wspaniałych projektów, które powstały właśnie dzięki niej. Pomogła ona w podjęciu wielu ważnych decyzji.

Tagi:

Dodaj komentarz