Balkon jako dodatkowy atutu w mieszkaniu na sprzedaż

Dodane dnia 31 mar 2020 w kategorii Domy i mieszkania, Obrót nieruchomościami, Rynek nieruchomości | 0 komentarzy

Kupując mieszkanie w mieście liczymy się z mniejszą powierzchnią, szukając jednocześnie sposobów na jej powiększenie. Jednym z takich rozwiązań jest balkon, który traktowany jest często jako dodatkowe pomieszczenie i strefa wypoczynku. Jest to element pożądany przez kupujących, o czym dobrze wiedzą deweloperzy.

Każdy z nas ma potrzebę wyjścia na świeże powietrze i spędzania czasu na łonie natury. Mieszkając w mieście, kiedy nie mamy własnego ogródka, namiastką tego staje się balkon. Obecnie jego postrzeganie znacznie się zmieniło, a dla wielu osób stanowi dodatkową przestrzeń, którą, jak całe mieszkanie, trzeba urządzić. Rośliny w ozdobnych donicach, meble i lampki mogą stworzyć przyjemne miejsce do wypoczynku, zjedzenia obiadu, czy wypicia kawy.

Osoby kupujące mieszkanie zwracają coraz większą uwagę na ten element. Balkony stały się istotnym elementem architektury, są coraz większe i wykonane z dbałością o design. Dobrze zaprojektowany balkon jest nie tylko funkcjonalny, ale stanowi ciekawe wykończenie całego budynku.

Nie tylko balkony, ale i loggie czy ogródki są poszukiwane przez kupujących. Jednak wiadomo, że te ostatnie posiadać mogą wyłącznie mieszkania na parterze. Z drugiej strony dla niektórych balkony są atrakcyjniejsze, ponieważ zapewniają większą prywatność. Mieszkania położone na samym dole są narażone na widok sąsiadów, podczas gdy balkon, szczególnie na wyższych kondygnacjach, gwarantuje więcej prywatności. Ważne jednak, aby balkon był odpowiednio duży i ustawny. Spotykane w starym budownictwie balkony o szerokości metra nie będą argumentem dla kupującego.

Zainteresowaniem cieszą się również loggie, czyli balkony wewnętrzne. Zapewniają one większą prywatność i lepiej chronią przed słońcem i deszczem, dlatego też takie rozwiązanie jest bardziej pożądane przez niektórych kupujących. Mieszkania z ogródkiem są natomiast najbardziej poszukiwane przez rodziny z dziećmi, pary planujące powiększenie rodziny, czy osoby posiadające zwierzęta.

Wśród ofert deweloperów właściwie ciężko już znaleźć mieszkania bez balkonów, loggi czy ogródków, ale lokale takie cały czas można kupić na rynku wtórnym. Udogodnienia te jednak nie pozostają bez wpływu na cenę nieruchomości. Mieszkania z przestronnym tarasem mogą być nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych droższe. Kupujący są jednak w stanie za ten komfort zapłacić.

Dodaj komentarz