Mikromieszkania w Polsce

Dodane dnia 3 mar 2017 w kategorii Domy i mieszkania, Rynek nieruchomości | 0 komentarzy

mikroapartament

Enrico Lapponi/bigstockphoto.com

Zmniejszająca się ilość miejsca pod zabudowę stała się dużym problemem większych metropolii. Chętnych do zamieszkania w centrach miast jest wciąż więcej, niż budowanych i sprzedawanych tam lokali. Dlatego budowa mikroapartamentów jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Moda przyszła na nie zza oceanu i zdobywają coraz większą popularność w Polsce. Deweloperzy wykorzystali okazję i stworzyli odpowiedź na potrzeby swoich klientów.

Mikroapartamenty mają kilkanaście bądź tylko kilka metrów kwadratowych, a mimo to są pełnowartościowymi, luksusowymi i nowoczesnymi mieszkaniami. Wzbudzają podziw, gdyż są tak zaprojektowane, by na niewielkiej powierzchni znalazło się wszystko, co niezbędne do zamieszkania.

Mikroapartamenty pozwalają osobom, które rozpoczynają życie w wielkim mieście na znalezienie wygodnego mieszkania w centrum miasta po korzystnej cenie. Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i nie lubią tracić czasu na korki w miastach. Wszędzie jest blisko, a restauracje, kina czy sklepy zlokalizowane są na wyciągnięcie ręki.

Nabywcami mikroapartamentów są najczęściej osoby samotne, które większość czasu spędzają w pracy. Duże zainteresowanie mikroapartamentami jest także wśród osób pracujących w dużych miastach, ale posiadających domy czy mieszkania poza wielkimi aglomeracjami. Jest to korzystne rozwiązanie, gdyż zamiast wynajmować mieszkanie, czy hotel wygodniej jest im nabyć lub wynająć mikroapartament w centrum miasta. Mają dzięki temu blisko do pracy i innych często odwiedzanych miejsc. Jest to także doskonała propozycja dla osób, które inwestują w mieszkania pod wynajem.

Wydaje się, że na małej przestrzeni ciężko będzie cokolwiek zmieścić, a jednak okazuje się, że mała przestrzeń nie jest żadnym ograniczeniem. Osoby, które kupują mikroapartamenty często korzystają z usług poza domem, dlatego na osiedlach skupiających małe mieszkania łatwo dostępne są pralnie, sklepy czy restauracje. Mimo to, deweloperzy zapewniają, że lokale są tak zaprojektowane, aby mogły pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty na niewielkiej przestrzeni. Najczęściej posiadają wygodną łazienkę, jasną kuchnię, część dzienną i wystarczająco dużo miejsca do przechowywania.

Bardzo ważnym czynnikiem zakupu mieszkania w centrum jest jego cena. Obecnie w Polsce za metr kwadratowy takiego mieszkania płaci się od 6 do 10 tys. zł. Jeśli przyjmiemy, że mieszkanie ma 20 mkw okazuje się, że jest to bardzo atrakcyjna oferta. Zdobycie mikroapartamentu jest jednak trudne, gdyż jak wynika z informacji deweloperów właśnie te inwestycje sprzedają się najszybciej.

Pierwsze mikroapartamenty powstały w 2013 roku we Wrocławiu i szybko odniosły ogromny sukces. Kolejne miasta szybko zdecydowały się na takie inwestycje, gdyż jest na nie ogromne zapotrzebowanie. Rynek ten będzie się rozwijał, ponieważ mikroapartamenty stanowią dobrą lokatę kapitału, zapewniającą nawet kilkuprocentową roczną stopę zwrotu.

Tagi:

Dodaj komentarz